Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 25.05.2019, 16:45

Комунальний заклад
Білоліська ЗОШ
І-ІІІ ступенів"


Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Про насЛаскаво просимо до школи!  

Гімн школи

Наша школа – рідний дім, нам так затишно у нім.
Як птахи усі злітаємось до школи.
Незабутні ці роки, найдорожчі нам стежки
Не забудем ми в житті тебе ніколи.

 

Приспів:
На урок скликає, щодня лунає
І нас вітає шкільний наш дзвінок.
Вчитель зустрічає, добра бажає
І викладає життя нам урок.

 

Нам відкриті всі шляхи, з нами поруч вчителі
Школо, ми завжди пишаємось тобою.
І у кожного в житті ці дитинства кращі дні,
Школо рідна, будеш в серці ти зі мною.

Прапор школи  
 
    
Емблема

Історія школи

села Білолісся  Татарбунарського району Одеської області

 

На початку 1835 р. генерал-губернатор Воронцов М. С. дозволив відкрити в Акмангиті (історична назва с. Білолісся до  1948 р.)  початкове училище. Першим вчителем було призначено Максима Івановича Недзільського (1807 р. н.) та священика Осипа Чепеля (викладав священну історію). На початку грудня, як тільки діти звільнилися від польових робіт, розпочалося навчання при наявності 22-х учнів.

27 березня 1836 р. генерал-губернатор граф М. С. Воронцов пожертвував Акмангитському училищу підручники. Наявність в училищі підручників, де крім російського букваря, граматики, арифметики і священної історії, була ще й коротка географія, свідчить про те, що його програма відрізнялась від програми тодішніх церковнопарафіяльних шкіл, в яких окрасою було слов’янське читання, церковні співи та молитви.

15 липня 1837 р. в Акмангитському училищі відбувся перший публічний іспит в присутності усіх батьків і наказного отамана генерал-майора Станіслава Василевського. Кращим із учнів були вручені похвальні грамоти, що в 1837 р. були замовлені в Одеській типографії, в кількості 12 штук, для учнів Акмангитського училища.

Акмангитське училище спочатку розміщалося у штабних приміщеннях, з 1843 р. перейшло у новоспоруджений будинок під одним дахом з станицьким правлінням. Училище проіснувало до скасування війська в 1868 р. і  після цього ще кілька років, до 1873 р. Кращі випускники училища вибивалися  в урядники, а деякі навіть в зауряд-офіцери.

В 1873 році Акмангитське училище було перетворено в початкову однокласну школу Міністерством народної освіти з трьохрічним терміном навчання.

Того ж року Єпископ Кишинівський Павло Хотинський відвідав з інспекцією Акмангитську школу, персонально опитував учнів, особливі вимоги пред’являв Закону Божому і російській мові. Обіцяв відкрити церковнопарафіяльну школу для дівчаток. (В цей час в містечках і великий селах відкривались міністерські двохкласні школи, а ще більше церковно-приходські школи під егідою духовенства).

З часом в Акмангиті працювало 2 церковно-приходських школи, для хлопчиків і дівчаток. Де навчалися три роки. В класі налічувалось понад 70 чоловік. Крім духовного вчення, вивчали російську мову та літературу, арифметику, історію, природознавство, географію.

На 01.01.1906 р. в селі Акмангиті діяли такі навчальні заклади: одна міністерська однокласна школа, де працювало 7 учителів і навчалось 160 учнів, церковно-приходська школа  - 3 вчителя і 161 учень. Число дітей шкільного віку – 432, без навчання – 111 дітей.

У зв’язку з переходом на обов’язкове навчання в Акмангиті передбачається будівництво додаткових шкільних приміщень  на 208 дітей і збільшення штату вчителів.

З 1917 по 1918 рр. в Акмангитській школі було впроваджене навчання рідною українською мовою.

Та настали роки лихоліття. Румунська армія окупувала наші землі і встановила свою владу. Почалася активна румунізація школи і усього населення, а українська мова проголошувалась більшовицькою. Майже всі вчителі Аккерманського , незалежно від станового походження, відмовилися від присяги на вірність королю і були звільнені з посад без права на пенсію. Серед них і Акмангитські вчителі: Сердюк Дмитро Митрофанович, Галузинські Зінаїда Василівна та Федір Васильович. На їх місце наслано вчителів із Румунського королівства, так званих «солдатів Нації»

У румунській школі було 8 класів, з них – 4 початкових. До школи йшли у віці 8-9 років. Хлопчики навчалися окремо від дівчаток. Один вчитель викладав всі предмети: румунську мову, історію, географію, фізику, співи, трудове навчання, релігію. В четвертому класі здавали перші іспити з математики і історії в 5,6,7 класах іспити здавали в с. Камчик.

У серпні 1944 року радянські війська вигнали румунських окупантів з території Бессарабії. З 1 вересня 1944 р. діти сіли за парти навчатися.

В селі Білолісся діяла неповна середня школа, її очолив Прихненко Пилип Васильович – він же викладач української мови та літератури. В повоєнні роки працювала семирічна школа, яку відвідували, як сільські діти, так і діти, що жили в дитячому будинку (дитячий будинок відкрито  у 1944 р. з метою надання притулку дітям-сиротам війни). Всього налічувалось понад 400 учнів.

Через велику кількість учнів і нестачу приміщень навчались у дві зміни, була шестиденка. Класи були великі, по 42-46 учнів. З 1955 року школа перейшла на восьмирічний курс навчання. На чолі школи була Свірська Н. Я. Її наступниками були директори: Павліченко В. І., Бухтін І. І., Жимань Р. П.  

 В школі існували організації жовтенят, піонерів, комсомольців.

 З 1957 р. в Білоліській школі було введено 10-річний курс навчання, працювала вечірня школа на базі 9-10 класів. В 1967-1968 рр. припинив існувати дитячий будинок. Приміщення Білоліської середньої  школи знаходились в різних частинах села.

 Приміщення сучасної школи будувалося з  1980 р.  по 1985 рік. Сьогодні  Білоліська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – це гарні предметні кабінети, класні кімнати початкової школи, актовий зал, бібліотека, спортзал, їдальня, комп’ютерний клас.

В школі навчаються 298 учнів, працюють 30 педагогів, керує школою директор – Носуленко В. М.

Педколектив і дирекція школи працює над удосконаленням  власної моделі школи – Школи розвитку творчої особистості. Мета данного проекту: формування гармонічно розвиненої  творчої особистості, здатної реалізувати себе в суспільстві.

 


 


 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2019
    uCoz